top of page
Aktama 2'li Ünite
Aktarma 2'li Ünite.png

Aktarma 2'li Ünite

Sığırın kanama hattından işleme hattına aktarılmasını sağlar. Tasarlanan aktarma sistemiyle aktarma işlemini iki kademede yapılmaktadır. Böylece, bir kasabın aktarma sırasında iki ayakla uğraşması yerine tek ayakla uğraşması sağlanıp tesis daha akıcı bir şekilde çalışmaktadır. Yapılan tasarım hidrolik pistonlar sayesinde aktarma işleminde kasapların daha rahat daha güvenli ve hızlı bir şekilde çalışmasını sağlamaktadır.

Aktarma Platformu - Hareketli

Aktarma Platformu - Hareketli.png

Sığırın kanama hattından işleme hattına aktarılması esnasında kasapların çalıştığı platformdur. Bu platform müşterinin talepleri doğrultusunda taban malzemesi, şase malzemesi ve atık su gideri tiplerine göre değişiklik göstermektedir. Standart olarak platformla beraber bir adet bıçak sterilizeli el yıkama evyesi bulunmaktadır. Sterilize bölümünde 5 adet bıçak, 1 adet masat yeri vardır.

aktr-pltf-hr
Aktarma Platformu - Sabit.png

Aktarma Platformu - Sabit

Sığırın kanama hattından işleme hattına aktarılması esnasında kasapların çalıştığı platformdur. Bu platform müşterinin talepleri doğrultusunda taban malzemesi, şase malzemesi ve atık su gideri tiplerine göre değişiklik göstermektedir. Standart olarak platformla beraber iki adet bıçak sterilizeli el yıkama evyesi bulunmaktadır. Sterilize bölümünde 5 adet bıçak, 1 adet masat yeri vardır. Aktarma platformunda standart olarak sterilizeli el yıkama evyesine ilaveten şut haznesi bulunmaktadır. Platformların yükseklikleri hatta göre belirlenecektir.

akt-pltf

İşleme Konveyörü

Büyükbaş hayvanların işlenmesi esnasında naklinin sağlandığı otomatik ikizray sistemdir.  Otomatik sistemde sığır istasyonlarda durmak suretiyle işleme hattındaki sığırı otomatik olarak hareketlendirir. Teknik özellikte yer alan motor gücü ve motor devri sadece otomatik sistem için geçerli değerlerdir.

İşleme Konveyörü.png
işlm-konv
İkizray Kanca.png

İkizray Kanca

Kanama hattından işleme hattına aktarılan büyükbaş hayvanların ikizray hattında ilerlemesi için kullanılan kancadır.

ikzry-kanc

Monoray Kanca

Kanama hattından işleme hattına aktarılan büyükbaş hayvanların monoray hattında ilerlemesi için kullanılan kancadır.

Monoray Kanca.png
mnray-knc
Ön Deri Yüzme Platformu.png

Ön Deri Yüzme Platformu

Pnömatik piston vasıtasıyla kasabın yukarı aşağı hareket etmesi ile hayvanın Deri Yüzme Makinesine gelmeden önce derisinin yeterince açıldığı platformdur. Platformun ön tarafındaki boşluk ve ayak direme borusu sayesinde kasap kesimi rahat bir şekilde yapar. Standart olarak platformla beraber sterilizeli el yıkama evyesi bulunmaktadır. Sterilize bölümünde 5 adet bıçak, 1 adette masat yeri vardır.

önderiplfr

Deri Yüzme Makinası ve Platformu

Kesilen hayvanın derisinin yüzülmesinde kullanılan makinadir. Tamburun dairesel hareketi ve pistonun doğrusal hareketi hidrolik ünite ile sağlanmaktadır. Hidrolik deri yüzme ünitesindeki platformlar kasapların deri yüzme esnasında deriye takılan et parçalarını almada yardımcı olmak amacıyla opsiyonel olarak bulundurulur. Tamburdan boşalan deri bina konstrüksiyonu uygun ise direkt olarak şuta, değil ise bir konveyör yardımıyla deri odasına taşınır. Hidrolik deri yüzme makinesi isteğe göre platformlu veya platformsuz; standart olarak tambur ve zinciriyle birlikte gönderilir. Platformlu deri yüzme makinesi entegre platformlu ve bağımsız platformlu olmak üzere ikiye ayrılır.

Deri Yüzme Makinası ve Platformu.png
driyzmevpltfrm
Deri Yüzme Makinası.png

Deri Yüzme Makinası

Kesilen hayvanın derisinin yüzülmesinde kullanılan makinedir. Tamburun dairesel hareketi ve pistonun doğrusal hareketi hidrolik ünite ile sağlanmaktadır. Hidrolik deri yüzme ünitesindeki platformlar kasapların deri yüzme esnasında deriye takılan et parçalarını almada yardımcı olmak amacıyla opsiyonel olarak bulundurulur. Tamburdan boşalan deri bina konstrüksiyonu uygun ise direkt olarak şuta, değil ise bir konveyör yardımıyla deri odasına taşınır. Hidrolik deri yüzme makinesi isteğe göre platformlu veya platformsuz; standart olarak tambur ve zinciriyle birlikte gönderilir

deriyzmemak
dsamasehp

Döş Açma Sehpası

Derisi yüzülen karkasın döşünü açmak amaçlı kullanılan platformdur. Standart olarak platformla beraber sterilizeli el yıkama evyesi bulunmaktadır. Sterilize bölümünde 5 adet bıçak, 1 adette masat yeri vardır. Platform AISI 304 kalite paslanmaz çelik olacaktır.

Döş Açma Sehpası.png
İşkembe Çıkarma Platformu - Hareketli.png

İşkembe Çıkarma Platformu - Hareketli 

Pnömatik piston vasıtasıyla kasabın yukarı aşağı hareket etmesini ve iç organların çıkartılmasını sağlayan platformdur. Platformun ön tarafına açılan kertik sayesinde kasaba daha rahat çalışma imkanı sağlamaktadır. Standart olarak platformla beraber kasap önlük yıkama kabini ve sterilizeli el yıkama evyesi bulunmaktadır. Sterilize bölümünde 5 adet bıçak, 1 adette masat yeri bulunmaktadır.

iskmbckrmapltf

İletişim Formu

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

İletişim

Fabrika:

Telefon (Fabrika):

Telefon (Satış Ofisi):

Çalışma Saatleri:

E-Posta:

Saray Mahallesi 4.Cad. No:49

Kahramankazan / Ankara / TÜRKİYE

+90 312 801 02 22
+90 312 815 13 28

Hafta içi 08:00 - 18:15
Cumartesi - Pazar Kapalı

info@cemsan.net

Gelişmelerden Haberdar Olmak
İster misiniz?

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz!

Endüstriyel Çözümler

Tavuk İşleme

Feragatnameler

Çerez Politikası

Bizi Takip Edin

  • Linkedin
  • Youtube
  • Instagram
  • Facebook
bottom of page